Hatay & Adana & Mersin Gurme Turu
 • kişi/gece 750.00 TL
 • Konaklama 2 Gece Otel Konaklaması
 • Gezilecek Yerler Antakya, St. Pierre Kilisesi, Harbiye, Titus Tüneli, Uzun Çarşı, Mozaik Müzesi, Taş Köprü, Adana, Saat Kulesi, Tarsus, St. Paul Kuyusu, Nusrat Mayın Gemisi, Kanlı Divane, Kız Kalesi, Cennet - Cehennem Obrukları
 • Kalkış Eskişehir
 • Telefon 0222 222 10 00
 • Tur Programını Yazdır
  SİZİ ARAYALIM

Hatay & Adana & Mersin Gurme Turu Hakkında Genel Bilgiler

Tur Programı

1. Gün:

Sabahın erken saatlerinde Antakya’ya ulaşıyoruz. Kahvaltımızı Meşhur Yusuf Dayı Kahvaltı salonunda yöresel lezzetleri tadarak yapıo Antik Efsanelere konu olan 1001 gözlü Harbiye Şelalerinin hikayesini rehberimizden dinliyoruz. Harbiye Şelaleri gözlerinizin önüne cenneti serecek her köşesi ayrı güzellik ayrı bir güzellik olan doğa harikasıdır. Burada tertemiz havayı ciğerlerimize dolduracak ve birbirinden eşsiz fotoğraflar çekebileceksiniz. Harbiye gezimizin ardından MÖ. 1. yy’da Roma İmparatoru Titus Flavius Vespasianus tarafından inşa edilen tüneli göreceğiz. Tünel Nikator isimli antik kentin limanının sel sularından koruma amacıyla 130 metresi kapalı olmak üzere 1380 metre uzunluğundadır. Antik Roma Çağ’ında ortaya konulan bu mühendislik harikası karşısında büyüleneceksiniz. Titus Tüneli gezimiz sonrasında Antakya şehir merkezi yakınlarında bulunan Hristiyan alemi için önem taşıyan St Pierre Kilise’sini ziyaret ediyoruz. Bu kilise dünya’nın ilk kilisesi olarak kabul edilmektedir.  Kilise tarihi özelliği ile birlikte muhteşem Antakya manzarasını ayaklarınızın altına serecek. St Pierre kilisesi sonrasında hem Hristiyanlar hem de Müslümanlar için önemli bir diğer mekan olan Habib-i Neccar Camisini geziyoruz. İlk Hristiyan şehitlerden olan Habib-i Neccar’ın hikayesini rehberimizden dinlememizin ardından bir sonraki durağımız Antakya Uzun Çarşısı. Bu çarşıda yöresel baharatlar ve kıyafetlerin satıldığı küçük dükkanlarda alışveriş yapabilirsiniz. Alışveriş sonrasında Hatay’ın enfes lezzeti künefenin de bulunduğu öğlen yemeğimizi almak üzere restoranımıza ulaşıyoruz. Yörenin usta ellerinden çıkmış geleneksel yöntemlerle servis edilen kağıt yada testi kebabının tadına doyamayacaksınız. Öğlen yemeğimizin ardından Dünya’nın en büyük mozaik müzesi ünvanını elinde bulunduran Hatay Mozaik Müzesini geziyoruz. Müzede Kem göz mozaiği ve Kral Şuppililuma heykeli karşısında büyüleneceksiniz. Müze gezimiz sonrasında Belen Geçidine çıkıp Soğuk Oluk, Amik Ovası ve Amanos Dağları manzarasını izleyerek geceyi geçireceğimiz Adana’da bulunan otelimize hareket ediyoruz.


2. Gün:


Sabah güzel bir Adana sabahına merhaba deyip otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra ilk gezi noktamız Adana Sabancı Merkez Cami’si olacak. Adanalı olan Sakıp Sabancı tarafından Adana halkı için inşa ettirtiği Sabancı camisini birlikte geziyor ve cami hakkında rehberimizden bilgiler alıp Adana’nın sembol yapılarından Ceyhan Nehrinin üzerine inşa edilmiş Taş Köprü ziyaretini gerçekleştiriyoruz. Taş köprü ziyareti sonrası Adana’nın bir diğer sembol yapılarından olan 1882 yılında inşa edilmiş Saat Kulesini görmemizin ardından Kanuni Sultan Süleyman’ı misafir etmiş Ramazanoğlu Konağını gezip Adana’dan medeniyetler beşiği Tarsus’a doğru yola koyuluyoruz. Tarsus’ta ki ilk durağımız 7 Uyurlar olarak bilinen Ashab-ı Kehf Mağarası. Roma İmparatorluğu’nun Hristiyanlığın inancının yasak olduğu dönemde zulümden kaçmak için 7 gencin ve 1 köpeğin sığındıkları ve orada yüzyıllarca uyuduğu ifade edilen mağara’nın ziyareti sonrasında Hristiyanlığı dünya’ya yayan Tarsus’lu St Paul’un kuyusunu ziyaret ediyoruz. St Paul ziyaretimizin ardından öğle yemeğimizi almak üzere yörenin yöresel lezzeti olan fındık lahmacu salonuna geçiyoruz. Keyifli öğlen yemeği sonrasında kentin en büyük camisi Tarsus Ulu Cami’sine ziyaretimizi gerçekleştirip Hz. Bilal Habeşi’nin manevi Makamı ziyaretini gerçekleştirmemiz ardından tarihin en büyük aşklarından Kleopatra ve Romalı General Marcus Antonius’un kenti ziyareti anısına inşa edilmiş Kleopatra kapısını görmemiz sonrasında Çanakkale Savaş’ında üstlendiği görevle tarihe adını altın harflerle yazdıran Nusrat Mayın Gemi’sini ziyaret edip Tarsus turumuzu tamamlıyor ve Mersin’de bulunan otelimize hareket ediyoruz.
 


3. Gün:

Mersin’de otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında keyifli bir yolculukla 3’üncü yüzyılda kurulmuş olan Kanlı Divane Ören yerine ulaşıyoruz. Burada o dönem suçluların atıldığına inanılan ölüm çukurunu, kaya rölyefleri, Hristiyanlığın kabulü sonrasında işlevselliği değişen çeşitli dini yapıları, ölüm kulesini ve antik dönem mezar kalıntılarını ve diğer anıtsal eserleri geziyoruz. Ardından Mersin’in simgelerinden olan meşhur Kız Kalesi önünde hatıra fotoğraflarımızı çekip (Dileyen misafirlerimiz hava şartları doğrultusunda Kız Kalesi’ne tekneyle geçebilirler, rehberimiz konuyla ilgili gerekli açıklamayı araç içerisinde yapacaktır. Kız Kalesi’ni görmemiz sonrasında Türkiye’nin en büyük obruklarından olan Cennet-Cehennem obruklarına gidiyor ve muhteşem doğa harikası karşısında eşsiz fotoğraflarımızı çektikten sonra özellikle Astım Hastalarını şifa olduğuna inanıldığından dolayı Astım Mağarası adlı bir başka doğa harikasını ziyaret ediyoruz. Bu ziyaretimiz sonrasında Mersin’in ünlü lezzeti Tantunilerimizi yedikten sonra gezimizi tamamlayıp Eskişehir’e doğru yola çıkıyoruz. Bir başka Turkeyfim organizasyonunda  görüşmek üzere.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Ulaşım

2 gece konaklama

3 sabah kahvaltısı

2 akşam yemeği

Araç içi ikramlar

Seyahat sigortası

Rehberlik hizmetleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Kişisel harcamalar

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  12, 26 Kasım

  Fiyatlar

  Tur Fiyatları
  TarihMüsaitlik İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk
  12.11.2020Sorunuz750.00 TL- --
  26.11.2020Sorunuz750.00 TL- --

  Ek Bilgiler

  COVİD-19 tedbirleri kapsamında %50 kapasiteli araçlarda tekli oturma düzeni uygulamakta olup, genelgenin kalkmasını durumunda fiyatlar revize edilecektir.

  İptal Şartları

  İptal güvence paketi satın alan misafirlerimiz son 72 saat kala ücretsiz iptal hakkına sahiptir.

   

  Vize Bilgileri

  Bu tur programı için vize gerekmemektedir.

  Yorumlar

  Yorum Yaz

  Hatay & Adana & Mersin Gurme Turu HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ
  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?


  Birde Bu Turlara Bakın

  Nevşehir & Kapadokya Turu
  1 Gece 23.10.2020
  Nevşehir & Kapadokya Turu
  385.00 TL Kişi Başı

  Nevşehir & Kapadokya Turu

  İnceleSatın Al
  Harlek Termal Otel Doğa Turu (1 Gece Konaklamalı)
  1 Gece 24.10.2020
  Harlek Termal Otel Doğa Turu (1 Gece Konaklamalı)
  299.00 TL Kişi Başı

  Harlek Termal Otel Doğa Turu (1 Gece Konaklamalı)

  İnceleSatın Al
  Hatay & Adana & Mersin Gurme Turu
  2 Gece 12.11.2020
  Hatay & Adana & Mersin Gurme Turu
  750.00 TL Kişi Başı

  Hatay & Adana & Mersin Gurme Turu

  İnceleSatın Al
  Batı Karadeniz Turu
  1 Gece
  Batı Karadeniz Turu
  ... Kişi Başı

  Batı Karadeniz Turu

  İnceleSatın Al
  Geleneksel Olympos Turu
  3 Gece
  Geleneksel Olympos Turu
  ... Kişi Başı

  Geleneksel Olympos Turu

  İnceleSatın Al
  Bir Başka Karadeniz Turu
  4 Gece
  Bir Başka Karadeniz Turu
  ... Kişi Başı

  Bir Başka Karadeniz Turu

  İnceleSatın Al
  Temassız Dolu Dolu Doğu Anadolu Turu
  7 Gece
  Temassız Dolu Dolu Doğu Anadolu Turu
  ... Kişi Başı

  Temassız Dolu Dolu Doğu Anadolu Turu

  İnceleSatın Al
  Kazdağları & Assos & Bozcaada Turu
  1 Gece
  Kazdağları & Assos & Bozcaada Turu
  ... Kişi Başı

  Kazdağları & Assos & Bozcaada Turu

  İnceleSatın Al
  E-BÜLTEN
  E-posta listemize katılın, fırsatlardan ilk siz haberdar olun!