Temassız Dolu Dolu Doğu Anadolu Turu
 • Konaklama 5 Gece Otel Konaklaması
 • Gezilecek Yerler Erzincan, Erzurum, Sarıkamış, Kars, Iğdır, Doğubeyazıt, Van, Tatvan, Muş, Bingöl, Elazığ, Malatya
 • Kalkış Eskişehir
 • Telefon 0222 222 10 00
 • Tur Programını Yazdır
  SİZİ ARAYALIM

Temassız Dolu Dolu Doğu Anadolu Turu Hakkında Genel Bilgiler

( 5 Gece Otel Konaklaması Toplamda 7 Gece 7 Gün )

Farklı Coğrafya - Eşsiz Manzaralar - Kendine Has Kültürleri...


Doğu Anadolu Keşfedilmek İçin Sizi Bekliyor 

HAREKET NOKTALARI :

19:00 ESKİŞEHİR - ATATÜRK BULVARI ÖNÜ
20:15 SİVRİHİSAR – BADEMLİK DİNLENME TESİSLERİ
21:35 POLATLI – PAMUKKALE TURİZM ÖNÜ
22:30 ANKARA – ARMADA AVM ÖNÜ

 

ALTERNATİF TUR TARİHİ : 04-11 EKİM 2020

Tur Programı

1. Gün:

1. Gün BULUŞMA VE HAREKET (13 EYLÜL 2020 PAZAR) 

Siz değerli misafirlerimizle uçsuz bucaksız bir yolculuğun ilk hareket noktalarında buluşarak araç içi sıcak soğuk ikramlar eşliğinde yolculuğumuza başlıyoruz.


2. Gün:

2.Gün ERZİNCAN-ERZURUM ( 14 EYLÜL 2020 PAZARTESİ)

Gerekli molalarla sabah saatlerinde Erzincan'a varıyoruz.Girlevik Şelalesinin muhteşem doğası ve manzarası eşliğinde serpme köy kahvaltımız ile güne merhaba diyoruz .Restoranda alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında Erzincan şehir turumuzu yapıp kısa bir serbest zamanın ardından Erzurum istikametine hareket ediyoruz.Güzergahımız üzerinde bulunan Mama hatun külliyesini aracımızdan panoramik olarak izleyerek dadaş şehri Erzurum'a ulaşıyoruz.  Erzurum Kongre Binası'nın gezilmesinin ardından öğle yemeği molasında meşhur Cağ kebabını tadıp  şehir turumuzda; Üç Kümbetler, Yakutiye Medresesi, Çifte Minareli Medrese, Ulu Cami,Lala Mustafa Paşa Camii , Erzurum Evleri Ve Erzurum Kalesi görüldükten sonra Rüstem Paşa Hanı'nda Oltu Taşı alış verişi için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Erzurum’da yer alan otelimize hareket ediyoruz . Odalarımıza yerleşmenin ardından akşam yemeği konaklama otelimizde .

Sabah Kahvaltısı : Serpme Köy Kahvaltısı olarak sunulmaktadır. (Ücrete Dahil)

Öğle Yemeği : Ekstra hizmet olup; Rehber tavsiyesi Çağ kebabı menüleri

Akşam Yemeği :  Otelimizde set menü ya da açık büfe olarak sunulmaktadır. (Ücrete Dahil)

Konaklama : Erzurum 4* Borapark Otel  V.B Oteller .

Akşam Etkinliği : Dileyen misafirlerimiz belirtilen saat aralığında tesisin hamamından ve fitness salonundan ücretsiz faydalanabilir. 


3. Gün:

3.Gün  : ERZURUM – SARIKAMIŞ – KARS ( 15 EYLÜL 2020 SALI )

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Kars’a hareket.Yolumuz üzerindeki Çobandede Köprüsü ilk durağımız olacak.Burada verdiğimiz fotoğraf molasının ardından Allahu Ekber Dağları eteklerinde şehit düşen askerlerimizin aziz anısına yapılmış olan Sarıkamış Şehitlik Anıtı ziyaretimizi yapıp panaromik olarak Katerina Saryını gördükten sonra Kars'a varış. İlk olarak Ermenistan sınırında Arpaçay Nehri kıyısında bulunan Ani Harabelerini ziyaret ediyoruz. Gagik Kilisesi, Aziz Krikor Şapeli, Aziz Prktich (Halashar) Kilisesi, Büyük Katedral (Fethiye Camii), Tigran Honents (Resimli) Kilisesi ve sınırın en ucunda bulunan Bakireler Manastırı, Pers Uygarlığına ait bir Zerdüşt Ateşgedesi ve bir Gürcü Kilisesi, Selçuklu Sarayı ve Kalesi, hamamları ve Türklerin Anadolu’da yaptıkları ilk Cami olan Ebu-l Menuçehr Camii’ni gezeceğiz. Gezimiz sonrasında Kars merkeze dönüş.Yöresel restoranımızda vereceğimiz öğle yemeğinde yöresel et yemeklerini tatmanızı tavsiye ederiz. Ardından meşhur 'Aşık Atışması'nı izlemek üzere Aşık Evine gidiyoruz. Sonrasında Kars Kalesi ( aşağıdan görülecektir ), 12 Havariler Kilisesi ve Selçuklu eseri hamam ve köprünün görülmesi sonrası yürüyerek Rus işgali sırasında yapılan ve günümüze hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını göreceğiz. Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Vilayet Konağı, PTT Binası, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Namık Kemal’in evi, Rus dönemi taş yapılarından olan Defterdarlık Binası, Sağlık Müdürlüğü ve Belediye Binası göreceğimiz yerler arasındadır.Şehir otelleri gezimizin ardından dileyen misafirlerimiz ile yöresel lezzetler ve peynir alışverişimizi gerçekleştireceğiz. Konaklama Kars şehir otelimizde.

Sabah Kahvaltısı : Otelimizde set menü ya da açık büfe olarak sunulmaktadır. (Ücrete Dahil)

Öğle Yemeği : Ekstra hizmet olup; Rehber tavsiyesi Kars Yöresel Lezzetleri.

Akşam Yemeği :  Ekstra hizmet olup;Rehber Tavsiyesi Kaz , Piti , Hangel Menüleri

Konaklama : Kars 3* İpekyolu Otel V.B.

Akşam Etkinliği : Kafkas Gösterileri , Aşık Atışması , Yöresel Canlı Müzik ve Akordeon eğlencesi  olup dileyen misafirler katılabilir dileyen misafirlerimiz ise Kars şehir merkezinde zaman geçirebilir.


4. Gün:

4.Gün : KARS – IĞDIR – DOĞUBAYAZIT ( 16 EYLÜL 2020 ÇARŞAMBA )

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Fethiye Camii (Aleksander Nevski Katedrali ) fotoğrafladıktan sonra Doğubeyazıt’a hareket. Yol güzergahımızda Iğdır’da Soykırım Anıtı ve Müzesi’nin görülmesi sonrasında Ağrı Dağı'nı seyrederek Doğubayazıt'a varış. Türk Mimari tarihinin önemli yapılarından biri olan İshakpaşa Sarayı’nda Haremlik, Selamlık, Avlu bölümlerinin gezilmesi sonrasında öğle yemeği ve İran pazarında alışveriş için serbest zaman. Yemek sonrası Muradiye Şelalesi'ne hareket ediyoruz. Anadolu'nun volkanik dağlarından Tendürek Dağı manzarası eşliğinde Muradiye Şelalesi'ne varıyoruz. Şelalenin görülmesi ardından Deli Çayın kıvrılan kolları arasında yol alarak Van'a hareket. Otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı : Otelimizde set menü ya da açık büfe olarak sunulmaktadır. (Ücrete Dahil)

Öğle Yemeği : Ekstra hizmet olup; Rehber tavsiyesi Abdigör Köfte .

Akşam Yemeği :  Otelimizde set menü ya da açık büfe olarak sunulmaktadır. (Ücrete Dahil)

Konaklama : Van 4* Royal Milano Otel  V.B Oteller .

Akşam Etkinliği : Otelimizde bulunan Spa Merkezinde Misafirlerimize Özel %50 İndirim İle Masaj,Kese,Köpük V.B hizmetlerden yararlanabilir , Van şehir merkezinde zaman geçirebilirsiniz.


5. Gün:

5.Gün : VAN – TATVAN ( 17 EYLÜL 2020 PERŞEMBE )

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası ilk olarak Van Tuşba Kalesi, Tarihi Urartu Tapınakları ve Süleyman Han Cami gezilerimizi yaptıktan sonra Van Kedileri'ni görmeye Kedi Evi’ne gidiyoruz.  Kedi evinin görülmesi sonrasında Urartu medeniyetine ait olan 'Savat' işçiliği ve takılarını döneme uygun tasarlayan bir atölyeye misafir oluyoruz. Sonrasında Van'ın ilk kuruluş kenti olan Çavuş Tepe'ye hareket ediyoruz. Urartular tarafından yapılmış olan kaleyi geziyor ve fotoğraflıyoruz. Ve Van şehir merkezi turumuzu gerçekleştirip öğle yemeği alacağımız restorantımıza geçiyoruz. Öğle yemeğinin hemen ardından Gevaş'a geçiyoruz ve Akdamar Adası'na tekne ile geçiyoruz. Adada bulunan Akdamar Kilisesi'ni görüyoruz. Teknemizle tekrar iskeleye dönüyoruz. 1,5 saat Van Gölünde yüzme molasının ardından Tatvan’daki otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

Sabah Kahvaltısı : Otelimizde set menü ya da açık büfe olarak sunulmaktadır. (Ücrete Dahil)

Öğle Yemeği : Ekstra hizmet olup; Rehber tavsiyesi Büryan Kebabı  .

Akşam Yemeği :  Otelimizde set menü ya da açık büfe olarak sunulmaktadır. (Ücrete Dahil)

Konaklama : Tatvan 4* Royal Taşar Otel  V.B Oteller .

Akşam Etkinliği : Van gölüne 50 metre mesafede bulunan tesisimizden yürüyüşe çıkabilir veya sahil bandında canlı müzik alanlarında zaman geçirebilirsiniz.


6. Gün:

6.Gün : TATVAN – MUŞ – BİNGÖL – ELAZIĞ ( 18 EYLÜL 2020 CUMA )

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası minibüslerle Nemrut Kaldera’sına (Nemrut Krater Gölü) hareket. Buhar bacası, Ilıkgöl, Soğuk Göl’ün görülmesi ve fotoğraf molası sonrasında UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirasları geçici listesine dahil edilen Ahlat Selçuklu Meydan Mezarlığı'nı ve Kümbetlerini ziyaret ediyoruz. Muş ovası manzarası eşliğinde Bingöl üzerinden geçerek Elazığ’a varış. Otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

Sabah Kahvaltısı : Otelimizde set menü ya da açık büfe olarak sunulmaktadır. (Ücrete Dahil)

Öğle Yemeği : Ekstra hizmet olup; Rehber tavsiyesi Yöresel lezzetler  .

Akşam Yemeği :  Otelimizde set menü ya da açık büfe olarak sunulmaktadır. (Ücrete Dahil)

Konaklama : Elazığ 4* Marathon Otel  V.B Oteller .

Akşam Etkinliği : Otelimiz şehir merkezinde olup şehir merkezinde gezebilir otelin hamam,sauna ve fitness merkezinden ücretsiz yararlanabilirsiniz.


7. Gün:

7.Gün : ELAZIĞ – MALATYA – DÖNÜŞ ( 19 EYLÜL 2020 CUMARTESİ )

Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrasında Harput'a hareket ediyoruz. Turumuza Harput Kalesi, Ulu Camii, Arap Baba Türbesi, Balak Gazi Heykeli'nin görülmesi ile devam ediyoruz. Sonrasında Malatya'ya hareket ediyoruz. Yol güzergâhımız üzerinde bulunan Karakaya Baraj Gölü üzerinde Kömürhan Köprüsü'nde verilecek fotoğraf ve çay molası ardından Malatya'ya varıyoruz. Kanal boyundan geçerek Malatya'ya özgü kaysı ve kaysı ürünleri alışverişi için Şıra pazarında serbest zaman veriyoruz. Ardından Malatya'nın şirin beldesi Darende'ye hareket ediyoruz. Tohma Kanyonu içerisinde bulunan Somuncu Baba Türbesi ziyareti ardından  dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

Gerekli molalarımız ve neşeli yolcuğumuz sonrasında sabah saatlerinde  varış.

Keyifli Bir gezinin Ardından Bir Başka 222 TURİZM Organizasyonunda Buluşmak Üzere Vedalaşma.

Sabah Kahvaltısı : Otelimizde set menü ya da açık büfe olarak sunulmaktadır. (Ücrete Dahil)

Öğle Yemeği : Ekstra hizmet olup; Rehber tavsiyesi Patlıcan Tava  .


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Lüks Otobüs İle Ulaşım

5 Gece 3* ve 4* Otel Konaklaması

1.Gün Açık Büfe Kahvaltı

6 Sabah Kahvaltısı (Otelde Olup Set Menü Veya Açık Büfe)

4 Akşam Yemeği (Otelde Olup Set Menü Veya Açık Büfe)

Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri

Milli Park Araç Giriş Ücreti

Araç İçi Sıcak Soğuk İçecek İkramları

222 Turizm Rehberlik Hizmetleri

Profesyonel Kokartlı Rehber Hizmetleri      

Otopark Ücretleri

Seyahat Sağlık Sigortası

Nemrut Krater Gölü Transfer Aracı

Akdamar Adası Tekne Turu

Araçlarda Hijyen Paketi

Van Gölü Plaj Kullanımı

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Tüm Öğle Yemekleri

Müze Giriş Ücretleri

Kişisel Harcamalar

3.Gün Akşam Yemeği

Ekstra Etkinlikler

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Ek Bilgiler

  COVİD-19 tedbirleri kapsamında %50 kapasiteli araçlarda tekli oturma düzeni uygulamakta olup, genelgenin kalkmasını durumunda fiyatlar revize edilecektir.

  İptal Şartları

  İptal güvence paketi satın alan misafirlerimiz son 72 saat kala ücretsiz iptal hakkına sahiptir.

  Vize Bilgileri

  Bu tur programı için vize gerekmemektedir.

  Yorumlar

  Yorum Yaz

  Temassız Dolu Dolu Doğu Anadolu Turu HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ
  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?


  Birde Bu Turlara Bakın

  Bursa Güzel Diyarlar Turu
  Günü Birlik 25.10.2020
  Bursa Güzel Diyarlar Turu
  190.00 TL Kişi Başı

  Bursa Güzel Diyarlar Turu

  İnceleSatın Al
  Sapanca & Maşukiye & Ormanya Turu
  Günü Birlik Cmt Günü
  Sapanca & Maşukiye & Ormanya Turu
  225.00 TL Kişi Başı

  Sapanca & Maşukiye & Ormanya Turu

  İnceleSatın Al
  Nevşehir & Kapadokya Turu
  1 Gece 30.10.2020
  Nevşehir & Kapadokya Turu
  385.00 TL Kişi Başı

  Nevşehir & Kapadokya Turu

  İnceleSatın Al
  Geleneksel Olympos Turu
  3 Gece
  Geleneksel Olympos Turu
  ... Kişi Başı

  Geleneksel Olympos Turu

  İnceleSatın Al
  Bir Başka Karadeniz Turu
  4 Gece
  Bir Başka Karadeniz Turu
  ... Kişi Başı

  Bir Başka Karadeniz Turu

  İnceleSatın Al
  Temassız Dolu Dolu Doğu Anadolu Turu
  7 Gece
  Temassız Dolu Dolu Doğu Anadolu Turu
  ... Kişi Başı

  Temassız Dolu Dolu Doğu Anadolu Turu

  İnceleSatın Al
  Ayvalık Tekne Turu
  Günü Birlik
  Ayvalık Tekne Turu
  ... Kişi Başı

  Ayvalık Tekne Turu

  İnceleSatın Al
  Bozcaada Turu
  Günü Birlik
  Bozcaada Turu
  ... Kişi Başı

  Bozcaada Turu

  İnceleSatın Al
  İstanbul Tarihi Yarımada Taksim & İstiklal Turu
  Günü Birlik
  İstanbul Tarihi Yarımada Taksim & İstiklal Turu
  ... Kişi Başı

  İstanbul Tarihi Yarımada Taksim & İstiklal Turu

  İnceleSatın Al
  Kazdağları & Assos & Bozcaada Turu
  1 Gece
  Kazdağları & Assos & Bozcaada Turu
  ... Kişi Başı

  Kazdağları & Assos & Bozcaada Turu

  İnceleSatın Al
  E-BÜLTEN
  E-posta listemize katılın, fırsatlardan ilk siz haberdar olun!